Poznaj osoby zaangażowane w organizację Festiwalu NVC 2019

Polski Festiwal NVC zespół Beata Moczkowska

Beata Moczkowska

Wiceprezeska Fundacji 4 KROKI, mediatorka w idei NVC, coach.

Głęboko wierzę, że jako ludzie mamy naturalną gotowość do wzbogacania życia innych i bycia razem w kontakcie. To okoliczności zewnętrzne oraz nasze różne trudne doświadczenia sprawiają, że u niektórych ta gotowość zostaje „przykryta”. Można to jednak zmienić.

Jestem mediatorką i coachem, pomagam rozwiązywać konflikty dwustronne, grupowe i wewnętrzne. Podstawą mojej pracy jest idea Nonviolent Communication (NVC), nazywana również „językiem serca”, która pomogła mi być bliżej siebie i zacząć widzieć konflikty, jako naturalną część życia.  Ich rozwiązywanie widzę jako szansę na odbudowanie kontaktu i znalezienie rozwiązań zaspokajających potrzeby każdej ze stron.

NVC jest obecne w moim życiu od 2010 roku. Uczestniczyłam w licznych warsztatach (ponad 250 godz.) z trenerami z Polski i zagranicy, ale przede wszystkim krok po kroku zmieniałam swój język komunikacji i obserwowałam, jak pomaga mi to w budowaniu relacji ze sobą, moimi dziećmi, przyjaciółmi i  współpracownikami. Do 2017 przez prawie 20 lat pracowałam w biznesie.

Polski Festiwal NVC zespół Iza Nowaczyk

Iza Nowaczyk

Certyfikowana Coach ICC, Mediatorka w idei NVC, Trenerka

Porozumienie bez Przemocy (NVC) integruję w swoim życiu od 2008 roku. Poznawałam ideę Marshalla B. Rosenberga uczestnicząc w wielu warsztatach (ponad 350 godzin) z trenerami z Polski i z zagranicy. Dziś jest w moim życiu zdecydowanie więcej autentycznych i wartościowych relacji.

Od 2011 roku dzielę się ideą Marshalla Rosenberga, wspierając ludzi w szczerym i empatycznym kontakcie, dzięki czemu mogą doświadczać w swoim życiu, mniej frustracji a więcej satysfakcji. Jestem Prezeską Fundacji 4 KROKI,bo chcemy zmieniać świat małymi krokami... marzy nam się efekt śnieżnej kuli!

Polski Festiwal NVC jest moim marzeniem o współpracy opartej na empatii. Cieszę się, że mogę go współtworzyć z innymi i mieć przy tym poczucie współmocy.

Więcej informacji:  www.izanowaczyk.pl oraz www.4kroki.org

Polski Festiwal NVC zespół Aleksandra Szyller

Aleksandra Szyller

Wiceprezeska Fundacji 4 KROKI i jej mózg finansowy. Wielka fanka i aktywna ambasadorka idei Porozumienia bez Przemocy.

Poznanie idei Porozumienia bez Przemocy, a potem włączenie jej w moje życie, było bardzo ważną dla mnie zmianą. Zyskałam spokój i dużo swobody w kontakcie z samą sobą. Odkryłam potrzeby i emocje, których istnienia nie byłam świadoma. Łatwiej mi teraz dogadywać się z innymi ludźmi zarówno z mojego otoczenia prywatnego, jak i zawodowego. Widzę ich poprzez pryzmat potrzeb, a dzięki temu zyskuję zrozumienie co do strategii działania, które wybierają. Lubię i akceptuję przestrzeń dla mojego „szakala”, który nadal odzywa się nawykowo wydając oceny, diagnozy i dając rady.  Nie tępię go, bo wiem, że na swój sposób stara się dbać o mnie :).

Ostatnim moim odkryciem są Kręgi Naprawcze. Zobaczyłam dzięki nim, że można szukać rozwiązań w konflikcie zapewniając poszanowanie wszystkim stronom.

Zawodowo pracuję jako główna księgowa w firmie produkcyjnej. I może trochę wbrew stereotypom lubię w mojej pracy przede wszystkim to, że dużo się dzieje, że mam kontakt z ludźmi pracującymi na różnych szczeblach i w różnych obszarach, że widzę firmę jako cały organizm, którego sprawne funkcjonowanie zależy od zgrania i współpracy wszystkich działów. A w tym kluczową rolę odgrywa dobra i efektywna komunikacja.

Aktualizacja strony

Polski Festiwal NVC zespół Magdalena Malinowska

Magdalena Malinowska

Trenerka komunikacji empatycznej.

Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkachfirmach i w organizacjach pozarządowych. Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi. Jestem w trakcie procesu certyfikacji w The Center for Nonviolent Communication (CNVC).

Prowadzę firmę Empathic Way, w ramach której propaguję Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz rozpowszechniam szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Prowadzę Warszawską Grupę Empatii, oferuję regularne warsztaty grupowe i szkolenia indywidualne zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jestem autorką kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”.

Więcej informacji: www.empathicway.pl, www.empathiceurope.com

Wsparcie merytoryczne

Polski Festiwal NVC zespół Dominika Jasińska

Dominika Jasińska

Jestem certyfikowaną trenerką CNVC. Prowadzę warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego dla osób prywatnych, firm i szkół. Jako trenerkę rozwoju osobistego interesuje mnie przede wszystkim problematyka komunikacji międzyludzkiej, która obejmuje zarówno kontakt z sobą, jak i z innymi - bliskimi, rodziną czy współpracownikami. Pracuję ponadto jako mediator i coach.

W pracy bazuję na Nonviolent Communication (NVC) - Porozumieniu bez Przemocy, metodzie komunikacji i filozofii życia, która opiera się na empatii i kontakcie z własnymi potrzebami w dialogu z innymi ludźmi oraz przede wszystkim z samym sobą.

Więcej informacji: www.dominikajasinska.pl
Polski Festiwal NVC zespół Marta Kułaga

Marta Kułaga

Idea Porozumienia bez Przemocy jest dla mnie filozofią, perspektywą postrzegania, świata – spotkaniem się ze współczuciem i zrozumieniem potrzeb, jakie zaspokajamy poprzez nasze działania, uwalniając się od obwiniania, osądzania, krytykowania. Jestem certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy, posiadam też certyfikat Szkoły Profesjonalnego Coachingu. Założyłam i prowadzę Niepubliczne Przedszkole Krasnal w Krakowie oraz współtworzę turkusową organizację Leance sp. z o.o. W swojej pracy łączę podejście coachingowe z NVC na poziomie zarządzania firmą, w sposobie komunikacji pomiędzy interesariuszami firmy oraz w pracy z dziećmi.

Jestem właścicielką i dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie od czerwca 2000. Od początku istnienia przedszkola najważniejsze było dla mnie rozwijanie sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, co w skrócie oznacza; rozpoznawanie przeżywanych emocji, mówienie o nich, wyrażanie ich w sposób przyjazny dla innych, dbanie o realizację własnych potrzeb i dbanie o relacje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych.

Więcej informacji: http://leance.org/

Przyjaciele

  • Fundacja 4 KROKI, która była partnerem Festiwalu 2018 i zajmowała się obsługą finansową.

  • Piękne logo mamy dzięki uprzejmości Małgorzaty Łobody. Jesteśmy przeogromnie wdzięczne!

  • Zdjęcia na Festiwalu 2017 robił nam Maciej Kołacz.